Skocz do zawartości

Skyrim Sie Zacina

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Domikx

Domikx

Bywalec

• Użytkownicy
  • 110 postów
Gdy gram w skyrim to z początku jakieś 10-15min płynnie się gra bez żadnych zacięć , lagów itp a później zaczyna mi się zacinać tnie się lagi są .
Co Mam Zrobić?   :>

Użytkownik Domikx edytował ten post 27-07-2012, 20:23

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
Mam właśnie taki sam problem. Dokładnie taki, jaki miałem grając w to po raz pierwszy, w listopadzie. Nie pamiętam, jak udało mi się to fixnąć.

Aurelia

Aurelia

Bywalec

• Użytkownicy
  • 166 postów
Może to być spowodowane obciążeniem Twojej karty graficznej bądź ramu. U mnie na przykład po godzinie gry obraz się zacina, a gra leci dalej (mogę sterować postacią, słyszę dźwięki wszystko) ale obraz stoi w miejscu. Spróbuj zaktualizować grę do najnowszej wersji. Możesz też zmniejszyć ustawienia graficzne, ewentualnie wgrać nowe sterowniki i directx. Nie znam parametrów Twojego komputera dlatego też nie jestem w stanie stwierdzić co dolega. Jeśli możesz to podaj takową a wspólnie być może odkryjemy przyczynę.

Użytkownik Aurelia edytował ten post 11-08-2012, 23:12

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
Ah, jasne jasne. Zapomniałem.

4gb ram
ati radeon hd 3870 x2
amd athlon 64 x2 dual core 5600+ 2.91 ghz

Aurelia

Aurelia

Bywalec

• Użytkownicy
  • 166 postów
Według tego gra na Twoim PC powinna chodzić bez problemu. Nie pomogły podane wcześniej porady? Raczej aktualizacja gry nic nie da, ale zawsze warto spróbować. Najczęściej przyczyną są przestarzałe sterowniki do karty graficznej bądź stary directx. Na chwilę obecną tylko tyle mi do głowy przychodzi. Spróbuj to zrobić i daj znać jakie są rezultaty.

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
Przeczytałaś mój poprzedni temat? Gdy wracam do najnowszych sterowników, pojawiają się te dziwne błyski. Ale w sumie masz rację, bo pomijając te błyski, nie ma tych dziwnych ścinek o których mowa wyżej.

Aurelia

Aurelia

Bywalec

• Użytkownicy
  • 166 postów
Tak, czytałam. Może spróbuj jeszcze pokombinować z ENBSeries. U wielu osób naprawia podobne problemy, a w poprzednim temacie napisałeś że z niego korzystasz.

EDIT: Zauważyłam też, że ludzie zwracają uwagę na spadek fpsów (ok. 10) po zainstalowaniu najnowszych aktualizacji. Wspominałeś że nie wiesz jak sobie z tym wcześniej poradziłeś, może po prostu pobrałeś którąś z aktualizacji? Co prawda uwagi kierowane są bodajże do wersji 1,4.

Użytkownik Aurelia edytował ten post 12-08-2012, 09:12

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
A no. Zasadniczo nie używam Stima, i zanim się zorientowałem, to odrazu mi zapgrejdował grę do najnowszej wersji.

Nie bardzo wiem jednak, jak zaaktualizować grę tylko do wersji np, 1.6.

Aurelia

Aurelia

Bywalec

• Użytkownicy
  • 166 postów
Być może tu tkwi problem, w pobranych aktualizacjach. Akurat znalazłam coś na internecie a propo aktualizacji jeśli korzystasz z win7:

Dla użytkowników Windows Vista i Windows 7 - jeśli posiadasz niedawno zrobioną kopię zapasową systemu, możesz udać się do folderu, w którym zainstalowany jest Skyrim (domyślnie: C:/Program Files/Steam/Steamapps/Common/Skyrim), wybrać TESV.exe prawym przyciskiem myszy, przejść do 'Właściwości' i wybrać zakładkę 'Poprzednia Wersja'.

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
Okej. Dam znać jak poszło.

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
Nope. Zmiana wersji na 1.6 nie pomogła. Dalej po 1-2 minutach FPSy spadają do 1-3. :\

Aurelia

Aurelia

Bywalec

• Użytkownicy
  • 166 postów
Nie piszemy posta pod postem, używamy do tego opcji edytuj... :P

Spróbuj pobrać TES Skyrim 0.090 patch 3.

http://www.youtube.c...h?v=KUqW3AViReI

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
Jestem blisko załamania nerwowego, więc mam usprawiedliwienie ;)

Też nie działa. Żadna wersja ENB nie pomaga.

Aurelia

Aurelia

Bywalec

• Użytkownicy
  • 166 postów
Może masz jakieś ustawienie graficzne które obciąża Twój komputer? Renderowanie mocno wpływa na ilość fpsów. Bo szczerze to mi się kończą pomysły co tu można zrobić. :P

Użytkownik Aurelia edytował ten post 12-08-2012, 10:55

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
No właśnie przy maksymalnie najniższych ustawieniach, nie ma tego spowolnienia. Choć pomijając to, zasadniczo fpsów jest tyle samo, ile przy np medium/high.

Nie chcę grać na najniższych ustawieniach :C To jest brzydkie.

Aurelia

Aurelia

Bywalec

• Użytkownicy
  • 166 postów
Czasem gry nie zawsze są w stu procentach kompatybilne z kartami graficznymi i ich sterownikami. Np. GeForce ma umowy z developerami gier, dzięki czemu są najbardziej kompatybilne. Dlatego też zazwyczaj GF są droższe od radeonów. :P Możesz jeszcze pobawić się samym anti-aliasingiem. Może w ustawieniach karty graficznej masz anti-aliasing, tam też sprawdź i wyłącz.

EDIT: Na chwilę obecną znikam, będę później. Męczymy się z tym od godziny 10 rano, także może ktoś inny w międzyczasie Ci pomoże. :)

Użytkownik Aurelia edytował ten post 12-08-2012, 11:07

psychodracon

psychodracon

Przybysz

• Użytkownicy
  • 15 postów
Jeżeli jest tak jak mówisz to jest wielce prawdopodobne, że karta Ci się przegrzewa, jak grasz na niższych detalach to po prostu zużywasz mniej zasobów przez co mniej się grzeje, natomiast na wyższych detalach potrzebujesz większej mocy i możliwe jest, że się przegrzewa, zacznij monitorować temperaturę, a i proponowałbym sprawdzić kartę programem FurMark, w trybie stress test, okaże się czy karta nie ma problemów z chłodzeniem.

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
Anti-aliasing ? spróbować nie zaszkodzi.

Tak czy srak, dzięki za poświęcony czas. Doceniam ;)

---

Na 200% jestem pewny, że to nie sprawa chłodzenia. Eh.

Aurelia

Aurelia

Bywalec

• Użytkownicy
  • 166 postów
Selevan i co z tym antyaliasingiem, próbowałeś?

Selevan

Selevan

Przybysz

• Użytkownicy
  • 44 postów
Nic to nie dało.. Próbuję aktualnie grzebać z różnymi wersjami sterowników.

Edit: Eh. Daruje sobie tą grę. Albo mam dobrą jakość grafiki, i płynność, ale jakieś beznadziejne błyski, albo kiepską jakość, bez błysków, ale z jakimiś dziwnymi spadkami płynności do granic absurdu.

Cba.

Użytkownik Selevan edytował ten post 12-08-2012, 17:25

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users